KUSİFirma Yönetici GirişiŞifremi Unuttum

Bünyemizdeki FirmalarTüm Firmalar

Konya Bilim Merkezi


Kalite Belgelerimiz
Elektrik Birimi

Konya OSB orta gerilim elektrik dagitimini 20.09.2007 tarihinde aldigi ED-OSB/1315-14/956 lisans no’su ile sürdürmektedir. Elektrik dagitim sebekesi 8 adet Manevra Merkezi, 36 adet trafo merkezi ve 180 adet kösk binasindan olusmaktadir. Elektrik enerjisi dagitiminda sanayiciye kesintisiz, sürekli ve kaliteli elektrik verebilmek için enterkonnekte kapali ring dagitim sebeke sistemi kullanilmaktadir.

Konya OSB elektrik enerjisi ihtiyaci TEIAS 9. Iletim Müdürlügü’nden 6 adet çikis fideri ile saglanmaktadir. Konya OSB’nin toplam kurulu gücü yaklasik 200 MVA ‘dir

OSB’nin ana hatlari ve fider hatlari 24 saat SCADA merkezinden izlenebilmekte ve kontrol edilebilmektedir. Ayrica Scada sistemi ile olusan arizalarin analizleri yapilabilmekte, yapilan analizler çerçevesinde sisteme müdahale edilebilmektedir.

Konya OSB elektrik personeli enerjinin önemine haiz bir sekilde, sanayicinin elektrik ihtiyacini; sanayiciye kesintisiz, kaliteli elektrik verme amaçli 155 MWe güçte dogalgaz kombine çevrim santrali çalismalarinda bulunmaktadir. Dogalgaz kombine çevrim santrali için lisans basvurusunda bulunulmus ve lisansimiz EPDK tarafindan uygun bulunmustur. Enerji konusunda ayrica günes enerjisi için çalismalar bulunmaktadir.

Elektrik Isletme Birimimiz dagitim ile ilgili sorunlari gidermek amaciyla 7/24 saat hizmet vermekte ve arizalari en kisa sürede gidermektedir.

Elektrik birimi 9 adet personel ile ariza müdahale, sistem isletme, elektrik dagitimi, uygun bedelde elektrik temini, ihale isleri, yeni hat tesisi, proje onay, yeni tesisi kabul islemleri, dogalgaz kombine çevrim santrali kurulum süreçleri, günes enerjisi kurulum süreçleri gibi ana kalem olarak bahsedilebilecek isler ile istigal etmektedir.Copyright 2012 KOS. Tüm Hakları Saklıdır.