KUSİFirma Yönetici GirişiŞifremi Unuttum

Bünyemizdeki FirmalarTüm Firmalar

Konya Bilim Merkezi


Kalite Belgelerimiz


 Untitled Document

Su Sebekesi Isletme ve Dagitim :

Kullanma Suyunun Temin Edilmesi ve Bölgeye Dagitilmasi

Bölgemizin içme suyu ihtiyaci; sehir sebekesinden karsilanmaktadir. Bölgemize ait içme suyu depolari (1 Adet 5000 m3, 1 Adet 800 m3, 1 Adet 500 m3 ) ve sebekesi araciligi ile tüm sanayicimizin içme ve kullanma suyu ihtiyaci karsilanmaktadir.

Kullanma Suyu Sebekesinin Isletilmesi

Yaklasik 20,5 km HDPE (Polietilen Boru) boru kullanilarak, 37 km PVC boru kullanilarak içme suyu sebekesi yapilmistir. Boru çaplari sebekede 50 mm - 500mm arasinda degismektedir. KOS ’u besleyen depo çikisi ana hat 500 mm çapindadir.

Su Sayaçlari

Sayaç takilmasi, ariza süphesi olan sayaçlarin sökülmesi, bakimlarinin yaptirilmasi, sayaç okumalari KOS ’un yetkili personeli tarafindan yapilmaktadir.

Su Sebekesi ve Pompa Istasyonunun Isletilmesi

Dagitim sebekelerinin ve pompa istasyonunun her türlü ariza, isletme, bakimi ve teknolojik yenilestirme KOS ’un kendi teknik ekibi tarafindan 24 saat kesintisiz yapilmaktadir.

Organize Sanayi Bölgemizde Suyu %90 - 95 oraninda aritarak, mikrop, bakteri gibi zararli maddelerden arindiriyoruz.

Günümüzde suyun tasarruflu kullanilmasi; modern su temin ve aritma sistemlerinin mutlaka hayata geçirilmesi özellikle sanayi kullaniminda büyük bir önem arz etmektedir. Konya Organize Sanayi Bölgesi içinde kuyularin ileri aritma teknolojileri (Reverse Osmoz) kullanilarak istenen kalite ve debide suyun temini ile saglanmaktadir.

Bölgemiz Içme Suyu Aritma Tesisinde kullanilan membran teknolojisinde Ters Ozmoz (Reverse Osmoz) aritma sistemindeki ana filtredir. NASA tarafindan uzay arastirmalarinda gelistirilen Reverse Osmoz aritma sisteminin temeli olan Membran Filtre suyu safliga yakin bir hale getirir. Suyu %90 - 95 arasinda aritarak, mikrop, bakteri vb. zararli maddelerden arindirir. 2006 yilindan itibaren bu teknolojiyle üretim yapiyoruz.

Su Aritma Sistemimiz 1750 m3/gün kapasiteli 3 adet Reverse Osmosis sistemi ile RO sistemlerinin drenaj sularini geri kazanmak için kurulan Nanofiltrasyon sistemini içermektedir. Her bir Reverse Osmosis (RO) sistemi 1520 m3/gün’lük kapasite için tasarlanmis olup 230 m3/gün filtrelenmis Ham Su Reverse Osmosis Sistemi ürün suyu ile paçallanarak, toplamda 5250 m3/gün kapasiteye ulasilmistir.;

Reverse Osmoz drenaj sulari 316 Paslanmaz Çelik depoda toplanarak 2009 Haziran ayinda ilave edilen Nanofiltrasyon sistemine verilmektedir. Burada tekrar membranlardan geçirilen 2245 m3/gün reject(Reverse osmoz Atik suyu) suyundan, 1347 m3/gün ürün suyu elde edilmektedir. Içme Suyu Aritma Tesisimizde günlük 7.500 m3 ham sudan 6.600 m3 T.S.E standartlarinda 1. Kalite su üretilerek bölgemize verilmektedir. Tesisimizin su verimi % 88’dir.Copyright 2012 KOS. Tüm Hakları Saklıdır.