KUSİFirma Yönetici GirişiŞifremi Unuttum

Bünyemizdeki FirmalarTüm Firmalar

Konya Bilim Merkezi


Kalite Belgelerimiz
KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

1976’da 3 milyon m2 alanda faaliyetlerine başlayan bölgemiz 2006’da 9 milyon m2 ve 2012 de 4 milyon m2 ilave yaparak 16 milyon m2 ‘ye çıkmıştır. Bakanlıktan onayı alınan 7 milyon m2 genişleme bölgemizle birlikte toplam 23 milyon m2  ye ulaşacak olan bölgemiz böylece Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri haline gelmiştir.

Her yıl büyüyen ve sektöründe lider firmaların bulunduğu bölgemizde 40 farklı sektörde, şu anda 430 sanayi kuruluşu faaliyet göstermekte ve 30 binden fazla çalışan istihdam edilmektedir. Sıcak asfalt, elektrik, doğalgaz, içme suyu sistemlerinin tamamlanmış olmasının, yansıra bölgemizin büyük bölümünde peyzaj çalışmaları da tamamlanmış bulunmaktadır. Ayrıca çevre duyarlılığının bir göstergesi olarak da 10.000 m3/gün kapasiteli Türkiye’nin en modern •Fiziksel •Kimyasal •Biyolojik ileri arıtım tekniği ile faaliyet gösteren atık su tesisimiz mevcuttur.

Son yıllarda sanayicimizin özellikle ara eleman bulma konusunda yaşadıkları sıkıntılar göz önüne alınarak bölgemizce tahsisi yapılan arsa üzerine Mehmet Tuza Pakpen ve Endüstri Meslek Lisesi kurulmuş, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 119 öğrencimize eğitim imkanı sunularak okulumuz açılmıştır.

Türkiye’nin en modern OSB’lerinden olan Konya Organize Sanayi Bölgesi, Konya’nın üretim, istihdam ve ihracat merkezidir. Bölgemizde atılan her adım, alınan her karar sanayicimizin daha rahat üretim yapabilmesi ve daha uygun şartlarla çalışabilmesi içindir.

Türkiye’nin TÜBITAK destekli ilk Bilim Merkezi bölgemizde yükseliyor. TÜBİTAK’ın desteğiyle Konya Büyükşehir Belediyesi önderliğinde, Konya Valiliği, Konya İl Özel İdaresi, Konya Sanayi Odası, Konya Organizesi Sanayi Bölgesi, Selçuk Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paydaşlığında bölgemizde kurulacak olan Türkiye’nin ilk bilim merkezi Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yaptığımız bir yatırımdır.

Bilim Merkezi konumu itibariyle bölgemize ve sanayicilerimize büyük avantajlar sağlayacaktır. Konya sanayisinin bilimin ışığında büyümesine, üniversite- sanayi işbirliğinin artmasına ve Konya Sanayisinin uluslararası tanıtımına katkı sağlayacak Bilim Merkezi, Türk sanayisi için yeni bir model oluşturacaktır.

 Copyright 2012 KOS. Tüm Hakları Saklıdır.