UKRAYNA HEYETİ, KONYA OSB BAŞKAN YARDIMCISI ÇİMEN’İ ZİYARET ETTİ

Ukrayna Milletvekili Ihor Marchuk ve beraberindeki heyet, Konya Organize  Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Necip Çimen’i ziyaret etti. Ziyarette, iki ülke arasında yapılabilecek iş birlikleri istişare edildi. 

Ziyarete ev sahipliği yapan Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Necip Çimen heyete Konya Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler verdi. Konya OSB’nin 31 milyon metrekare büyüklükle Türkiye’nin en büyük ikinci OSB’si olduğunu vurgulayan Çimen “Bölgede makine ve aksamları ile otomotiv yedek parça başta olmak üzere 40 farklı sektörde 700’den fazla fabrika üretim yapıyor. 55 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bölgemiz, ülke ve Konya ihracatına önemli katkılar sağlayan üretim üssü haline geldi. İki ülke arasında yapılabilecek ortaklıklara Konya OSB olarak destek olmaya hazırız” dedi.

Ukrayna Milletvekili Ihor Marchuk da Konya OSB’nin örnek alınacak bir sanayi bölgesi olduğunu söyledi ve ekledi:“Buradaki gelişmiş sanayi alanlarını görmek bizleri motive etti. İki ülke arasında uzun vadeli yol haritasını çizmek ve önemli iş birliklerine imza atmak istiyoruz.”