KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Meslek lisesi, mesleki eğitim merkezi, meslek yüksekokulu ve anaokulu ile tam bir eğitim kampüsü haline gelen Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk ders zili çaldı. Yeni eğitim ve öğretim döneminin açılış programında konuşan Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, “Hedefimiz üreten gençler yetiştirmek ve geleceğimizi inşa etmek” dedi.

Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Konya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk İyibildiren, Konya OSB Müteşebbis Heyet Üyesi Mithat Büyükalim ile bölge sanayicileri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

Bölgeyi tam bir eğitim kampüsü haline getirdik

Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin Türkiye’nin en büyük 2. OSB’si olduğunu ve 720’den fazla firmanın üretim yaptığı söyleyen Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, “Anaokulundan mesleki eğitim merkezine meslek lisesinden meslek yüksekokuluna kadar tüm kademeleriyle Konya OSB’yi tam bir eğitim kampüsü haline getirdik. Hedefimiz üreten gençler yetiştirmek ve geleceğimizi inşa etmek. Buralardaki yavrularımız en iyi şartlarda eğitim alsınlar, en güzel şekilde yetişsinler istiyoruz. Allah’a şükürler olsun Mehmet Tuza Pakpen Mesleki Teknik Anadolu Lisemizde öğrencilerimiz bizleri çok mutlu etti. Diğer eğitim yuvalarımızda da aynı başarılara ulaşacağımıza eminim” dedi.

Başarıları görmek bizleri mutlu ediyor

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz da, Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine atıfta bulunarak Konya Organize Sanayi Bölgesi’ne 6-7 yıl önce bir fidan dikildiğini ve bugün meyvelerini vermeye başladığını söyledi ve ekledi “Bu süreçte üniversiteye gönderdiğimiz, mezun ettiğimiz öğrencilerin başarılarını görmek bizlere mutluluk veriyor.”

İş garantili meslek lisesi

Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tayyip Sarı ise, geçen yıl mezun olan öğrencilerden 60’ının üniversiteye yerleştiğini ve kalan tüm öğrencilerin de Konya OSB’de bir işletmede çalışmaya başladığını ifade etti.

Mehmet Tuza Pakpen de gerçekleştirilen yeni dönem açılış programının ardından bölgede bulunan diğer eğitim merkezleri mesleki eğitim merkezi ve anaokulu gezildi.