BAKAN YARDIMCI İNAN, KONYA OSB’DE SANAYİCİLERLE BULUŞTU

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS)’nde sanayicilerle bir araya geldi. Konya Organize Sanayi Bölgesi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ev sahipliğindeki toplantıda sanayicilerle bir araya gelen Bakan Yardımcısı İnan, sanayicilerin taleplerini dinledi. İnan ayrıca, bölgedeki bazı fabrikaları da ziyaret ederek, üretimlerini yerinde inceledi.  

Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki toplantıya Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, KOP Kalkınma İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) Genel Sekreteri İhsan Bostancı ile sanayiciler katıldı.   

Başkan Kütükcü, yatırımları anlattı

Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ile yapılan istişare toplantısının açılışında söz alan KOS ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, bölgeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Kütükcü, Konya OSB’nin bugüne kadar beş ayrı genişleme hamlesi yaparak, 31 milyon metrekare büyüklükle Türkiye’nin ikinci büyük OSB’si haline geldiğini vurguladı. Konya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrika sayısının 723’e, istihdamın ise 55 bine çıktığını ifade eden Kütükcü, genişleme alanları, bölgeye yapılan yatırımlar, eğitim ve lojistik alt yapısı gibi konularla ilgili bilgi verdi. Kütükcü, “Bölgemize enerjiden mesleki eğitime, lojistikten fiber optik alt yapısına, yeşil dönüşümden itfaiye ve güvenlik hizmetlerine kadar hemen her alanda çok önemli yatırımlar yaptık. Bölgemizdeki yatırımları, uzun yıllar boyunca OSB’mizin yükünü çekecek, ihtiyacını karşılayacak şekilde yapıyoruz. Biz bu yatırımları yaparken sanayicilerimizin önemli başarılar elde etmesi de bizlere mutluluk veriyor. Şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Bakan Yardımcısı İnan, sanayicileri dinledi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ise, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde dünya standartlarında üretim yapan fabrikaları görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her zaman üretimin ve sanayicilerin yanında olduklarını, üretimin sürdürülebilirliği için desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Toplantı sanayicilerin görüş ve taleplerinin ardından sona erdi.