UGANDA HEYETİ, KONYA OSB'Yİ ZİYARET ETTİ

Uganda Ankara Büyükelçisi Nusura Tiperu ve Uganda İmalatçılar Birliği üyeleri, Konya Organize  Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, iki ülke arasında yapılabilecek iş birlikleri istişare edildi. Ziyarette Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koçak da yer aldı.

Ziyarete ev sahipliği yapan Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Necip Çimen, heyete Konya Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler verdi. Konya OSB’nin 31 milyon metrekare büyüklükle Türkiye’nin en büyük ikinci OSB’si olduğunu vurgulayan Çimen “Bölgede makine ve aksamları ile otomotiv yedek parça başta olmak üzere 40 farklı sektörde 700’den fazla fabrika üretim yapıyor. 55 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bölgemiz, ülke ve Konya ihracatına önemli katkılar sağlayan üretim üssü haline geldi. İki ülke arasında yapılabilecek ortaklıklara Konya OSB olarak destek olmaya hazırız” dedi.

Ev sahipliğinden dolayı Çimen’e teşekkür eden Uganda Ankara Büyükelçisi Nusura Tiperu da Konya ile Uganda arasındaki ticari ilişkileri daha da ilerletmek istediklerini söyledi.