Meslek Lisemiz Büyümeye Devam Ediyor

Konya’nın en çok tercih edilen meslek lisesi Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yeni atölye ve sosyal tesislerinin açılışı gerçekleştirildi.

Konya OSB’deki açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ile sanayiciler ve öğrenciler katıldı.

Programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Sanayi Bölgesinin Türkiye’nin üçüncü büyük sanayi bölgesi olduğunu söyledi. Kütükcü, “Sanayinin kalbinde yer alan mesleki ve teknik lisemiz Konya’nın gözbebeğidir. Kısa sürede eğitim hayatına başlamasına rağmen şuanda Konya’nın en çok tercih edilen mesleki ve teknik lisesi olmayı başarmıştır. Sanayiye aranan elaman yetiş teren bir yuva haline gelmiştir. Eli üretime değen bir birer birey olarak işlerine başlayacaklar. Okulun eğitim altyapısına sürekli yatırım yapıyoruz” dedi.

Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede "Bu okulumuzdaki öğrencilerimiz servisiyle, sosyal alanlarıyla, yemek imkanlarıyla, atölyeleriyle çok şanslı… Geçmişe göre elimizde çok büyük imkan ve potansiyel var. Biz Sanayi Odası Başkanımız Memiş Kütükcü ile birlikte bir projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de bulunan 300 Organize Sanayi Bölgesi’nde 300 okul yapmak için çalışıyoruz. Şuan da 37 OSB’mizde buna benzer meslek liselerimiz var ama hepsi bu okulumuz kadar nitelikli değil." ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise, önemli ve değerli bir programdayız. Önemi eğitimle ilgili oluşu çünkü eğitim hayatımızın ta kendisidir. Bir insanı kaliteli yapabilen eğitimidir. Örgün eğitim bunun temel parçası ama eğitim hayat boyu sürer. Tabi teorik eğitimi burada bir yandan alacaksınız ama bu okulun bir farkı aynı zaman da uygulama yapılan atölyelerde. Çünkü kabiliyeti geliştiren deneyselliktir. Burada o yapılıyor. Bu törenin önemi buradan geliyor. Başarılar emek istiyor, başarılı olmak içinde katkı gerekiyor. Bu okulumuzda bunu görüyoruz. şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, protokol üyelerinin katılımıyla atölye binası ve spor salonunun açılışı gerçekleştirildi.