İnovasyon Bilgilendirme Toplantısı

Şirketlerde inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması, inovasyon yönetimi altyapısının oluşturulması, güçlendirilmesi, her bir kurumun kendi hedeflerine, uygun sistemlerini hayata geçirebilmesi için Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından “İnosuit” toplantıları düzenliyor.

Konya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen İnovasyon Bilgilendirme Toplantısı'na şirketlerin temsilcileri katıldı. Bir şirketin gelişebilmesi açısından İnovasyonun önemini değinen Türkiye İhracatçılar Meclisi İnosuit Akademik Koordinatörü Merih Pasin, inovasyon programına başlarken ilk önceliğin bir vizyon belirmek ve sonrasında kendi kültür sistemine uygun ve özgün çalışmalar üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini söyledi.

“Kurumsal İnovasyon Sistemi” hakkında bilgilerini katılımcılara anlatan Pasin, bir ülkenin inovasyon gücünü ve performansını arttırmak için aktörlerin yetkinlikleri, ilişkileri ve işbirliğinin, kültürel norm ve değerlerinin birbirlerini destekler nitelikte olması gerektiğinin altını çizdi.

Bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısında İnoSuit Programına katılan firmalar nasıl bir gelişim elde ettiklerini katılımcılara anlattı.