Konya Organize Sanayi Bölgesinde Çalışanlar İçin TOKİ Kurası Çekildi!

Konya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle hayata geçirilecek Ardıçlı Sosyal Konut Projesinde Organize Sanayi çalışanlarının kuraları Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki törende sahiplerini buldu.

1636 başvurunun yapıldığı toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 konutlarda toplamda 503 kişi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Düzenlenen kura çekilişinde konuşan TOKİ Proje Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, 36 ay içerisinde inşaatların anahtarlarının Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarına teslim edileceğini belirterek, konutların hayırlı olmasını diledi.

Organize Sanayi Bölgesine yakın bir alanda konut yapalım düşüncesiyle yola çıktıklarını söyleyen Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, “böylelikle şehrin trafiği rahatlayacak, çalışanlarımızda taşınmaktan kurtulacak.” dedi. Kütükcü, trafiği rahatlatmak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz, toplu konut projesini destekler nitelikte bir demiryolu hattının kurulması da projenin içerisinde yer aldığını sözlerine ekledi. 

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Organize Sanayi çalışanlarına yönelik konut taleplerinin kura çekimi aşamasında gelmelerinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür eden Kütükcü, “Şu anda başlayan 503 konutluk proje bir maya. Bu ilk etap. Bu etabın arkası gelecek ve inşallah Organize Sanayi bölgesindeki çalışanların çok daha fazlası ikinci, üçüncü, dördüncü etaplarında konut sahibi olacaklar” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Fatih Özgökçen de son yıllarda artan nitelikli sosyal konut ihtiyacına karşı böyle bir projenin hayata geçirilmesinin önemine dikkat çekerek, “Şehrin ve ülkenin üretimine katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgeleri çalışanlarının fedakarlıkları sayesinde şirketlerimiz büyüyor, ihracat yapıyor, Konya’yı Türkiye’nin yıldızı haline getiriyor. Bizler de burada çalışan hemşehrilerimiz için yıllardır konuşulan sosyal konutları hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projenin hayata geçmesinde büyük katkısı olan Sayın Bakanımıza ve TOKİ Başkanımıza teşekkür ediyor, kuraların Organize Sanayi Bölgemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından heyecanla beklenen 503 konutun kura çekimine geçildi. Ev sahibi olanlar mutluluklarını yakın çevresiyle paylaşarak yaşadı.