İtfaiye Teşkilatı 305 Yaşında

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 305’inci yıl dönümü ülkenin çeşitli yerlerinde farklı etkinliklerle kutlandı. Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren İtfaiye Teşkilatımız da 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye haftasını gerçekleştirdiği ziyaretler, programlar ve eğitimlerle dolu dolu kutladı. 

İtfaiye haftası Konya Organize Sanayi bölgesinde İtfaiye araçları eşliğinde sanayicilerin karşılanmasıyla başladı. 8 itfaiye aracı ve 20 personel ile 7/24 hizmet veren KOS İtfaiye Teşkilatı, İtfaiye haftası dolayısıyla İbrahim Yapıcı ve Osmangazi İlkokullarında bulunan ana sınıfı öğrencilerini ağırladı. Herhangi bir olay karşısında nasıl davranılması konusunda eğitimlerin ardından itfaiye kıyafetleri giyen minik öğrenciler hazırlanan parkurda performanslarını sergilediler. Ziyaret sonunda miniklere “İtfaiyeci Sertifikaları” takdim edildi. Ziyarette bulunan bir başka okul ise KTO Karatay Üniversitesi Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret ve Mekatronik Bölümü öğrencileri oldu. 

Hafta boyunca İtfaiye Teşkilatımızı Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı, Konya İtfaiye Eğitim Merkezi gibi çeşitli kurum kuruluşlar ve bölge sanayicilerimiz ağırladı. KOS İtfaiye Teşkilatımız da Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici’yi makamında ziyaret ederek önemli istişarelerde bulunuldu.

KOS İtfaiye Teşkilatı olarak bizler yangın, kaza ve doğal afetlere karşı zamanla yarışarak doğru hamleler sonrasında olayı en az kayıpla sonuçlandırılması için büyük çaba sarf ediyoruz. Ve kutsal bir meslek olarak gördüğümüz İtfaiyeciliği günümüz şartlarına uygun teknoloji ve gerekli eğitimlerle, her an olaylara gerekli cevabı vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz.