Altunyaldız ve Kütükcü, Konya OSB’deki Aşı Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve beraberlerindeki heyet Konya OSB’de kurulan Aşı Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti. 

Konya OSB’deki fabrikalarda çalışanların yerinde aşılanması için kurulan merkezde sağlık çalışanlarından bilgi alan heyet, hem sağlık çalışanlarına hem de aşılarını yaptıran sanayi çalışanlarına aşılamaya verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Konya Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Organize Sanayi Bölgesi Aşı Uygulama Merkezi’nde aşılama sürecinin devam ettiğini söyledi. Kütükcü, “Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü OSB’mizde başlattığımız yerinde aşı uygulaması kapsamında 3 günde 3 bin 705 çalışanımız aşılarını yaptırdı. Bugün (Pazartesi) aşılamanın 4. günündeyiz ve inşallah gün sonunda toplam 5 bine yakın bölge çalışanımız aşılanmış olacak. Şu anda pandemi en önemli gündem maddemiz. Hem toplumun bundan hızlı çıkışı hem de iş hayatının aksamadan devam etmesi, pandemi şartlarının hızla ortadan kalkmasına bağlı. Bunun da tek çaresi aşı olmak.  Biz de bu noktada, en hızlı şekilde aşılamayı sürdürmek ve tamamlamak üzere çalışıyoruz” diye konuştu. 

Kütükcü ayrıca, TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’a her zaman sanayicilerin ve üreticilerin yanında olduklarından dolayı teşekkür ederek, “Komisyon Başkanımız, her konuda sanayicimizin, iş dünyamızın ve çalışanlarımızın yanında. Kendisine müteşekkiriz. Tüm çalışma alanlarında birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz” dedi. 

Türkiye, pandemi ile mücadelede millet bilinci ile çok başarılı işlere imza attı

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız da, pandeminin aşılması noktasında ülke olarak çok iyi bir sınav verildiğini aktardı. Birçok ülkeye göre Türkiye’nin bu noktada daha başarılı olduğunu kaydeden Altunyaldız, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, olağan üstü dönemlerde, test merkezlerinden, tedavi merkezlerine, yeni açılan hastanelere kadar millet bilinci ile ne kadar başarılı işlere imza atacağımızı bir kez daha gördük. Bugün de Konya Organize Sanayi Bölgemizdeki Aşı Uygulama Merkezi’ni ziyaret ettik. 4 gündür faaliyetlerini yürüten merkezde, ilk 3 günde 3 binden fazla çalışan aşılandı. Ayrıca Büsan Organize Sanayi Bölgesi ve 1. Organize Sanayi Bölgemizde de yeni aşı merkezleri kuruldu. Bu çerçevede aşılamamızı hızlı bir şekilde tamamlayarak, hiç ara vermeden pandemi ile olan mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Altunyaldız, çalışanları aşı olmaya davet etti

Tüm çalışanları aşı olmaya davet eden Altunyaldız, “Tüm çalışanlarımızın hiç terettüt etmeden, hızlı bir şekilde aşı randevularını alarak, aşılamalarını yaptırmalarını istiyoruz. Ülkemizin pandemi ile mücadelesinde bireysel olarak herkesin üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz. Aşı sayısı arttıkça, bulaşı düşecek. Vaka sayıları ve ölüm sayıları düşüyor. Normalleşmenin hızlı bir şekilde gelişeceğine inanıyoruz. Burada aşı merkezini kuran Konya Organize Sanayi Bölgemizin tüm yöneticilerine ve aşı olmaya gelen çalışanlarımıza, üreticilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Konya, pandemiye rağmen üretimi hiç aksatmadı

Altunyaldız ayrıca, Konya’nın pandemi döneminde gösterdiği başarıya da değinerek, şunları söyledi: “Konya’mızdaki tüm üreticilere, ihracatçılara ve çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Pandemiye rağmen, tüm ihracatçılarımız üretimi hiçbir zaman durdurmadı. Canlarını dişlerine takarak çalışmalarını sürdürdü. Ülkemiz pandemiye rağmen büyümeyi başardı. İlk çeyrekte yüzde 7 büyüdük. İhracatımız tüm zamanların üst düzey yükselişini gerçekleştirdi. Konya’mız Türkiye ortalamasının üzerinde hem büyümeye katkı verdi hem ihracatını artırdı. Konya’daki tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Konya OSB’deki Aşı Uygulama Merkezini ziyarette Konya Sanayi Odası ve Konya OSB Başkan Yardımcısı M. Veli Tekelioğlu, Konya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Acar, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile Büsan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Azman da yer aldı.