Konya OSB’ye ulaşım hizmetlerinin iyileştirilmesi ile ilgili toplantı yapıldı

678 fabrika ve 55 bin kişiye sağladığı istihdamla Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinden biri haline gelen Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde “Ulaşım Hizmetlerinin Gözden Geçirilmesi ve İyileştirilmesi” toplantısı düzenlendi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS)’ne ulaşım imkanlarının geliştirilmesi ve giriş-çıkış saatlerinin düzenlenmesi ile ilgili istişareler yapıldı. 

Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Memiş Kütükcü’nün başkanlığında yapılan toplantıya, bölgede üretim yapan sanayiciler ile Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Genel Sekreteri Ercan Uslu, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Furkan Kuşdemir katıldı. 

Sanayicilere Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Konya’nın Trafik Analizini içeren bir sunumun yapıldığı toplantıda, Konya Organize Sanayi Bölgesi’ne gelen yollardaki trafik yoğunluğunu azaltmak için yapılabilecek düzenlemeler, bölgeye giriş-çıkış saatleri ile banliyö hattı kazandırılması ile ilgili istişarelerde bulunuldu. 

Konya OSB sanayicilerinin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş’a ulaşım ile ilgili taleplerini ilettiği toplantı soru-cevap ile sona erdi. 


Konya Trafik Analizi sunumuna ulaşmak için tıklayın