KOS | Ana Menü
KOS Logo KOS Logo

Tesislerimiz

HAVA KARGO VE GEÇİCİ DEPOLAMA ALANI

Anadolu’nun önemli ticaret merkezleri arasında yer alan Konya, son yıllarda sanayi alanında yapmış olduğu önemli atılımlar ile Ülkemizin sanayi ve ticaret metropollerinden birisi olmuştur. Bulunduğu coğrafi alan, geçmişten gelen bir transit ticaret merkezi olma özelliği ve uluslararası platformlarda düzenlenen fuarlar Konya’yı, Anadolu’da çok önemli bir konuma getirmiştir.

Türkiye’nin merkezinde yer alan Konya diğer bütün illeri birbirine bağlayan önemli bir geçiş güzergâhıdır. Bu sebeple Konya ve hinterlandındaki Karaman, Aksaray gibi çevre illeri de dikkate alarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Konya Havalimanı bünyesinde 04.12.2017 tarihinde Konya Organize Sanayi Bölgesi olarak açılışını gerçekleştirdiğimiz Hava Kargo ve Geçici Depolama Birimimiz faaliyete geçmiştir.

Hava Kargo ve Geçici Depolama Birimimiz, Konya ve çevresinde faaliyet gösteren hizmet-ticaret sektöründeki firmalara fayda sağlayacak nitelikte bir yapılanmaya sahiptir.

Birimimiz, faaliyetleri kapsamında Devlet Hava Meydanları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü tarafından tüm izin ve yetkilere sahip olup, personellerimizin IATA onaylı tüm eğitimleri tamamlanmıştır.

Hava Kargo ve Geçici Depolama Yerimiz 2 vardiya sistemi ile 08:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Katılımcılarımızın ithalat ve ihracat faaliyetlerini daha hızlı ve uygun bedellerle yapabilmesi için devreye alınan Gümrüklü Geçici Depolama Yeri, iç hat gelen-giden gönderim işlemleri ve dış hat ithalat-ihracat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Gümrük memurlarının çalışabilmesi için kargo alanının yanında hazırlanan ofisler sayesinde ihracat ve ithalat gümrük işlemlerinin yürütülmesinde kolaylık sağlanmış ve Konya’da IATA belgesine sahip kargo acentesi olması ithalat-ihracat işlemlerinin daha etkin bir şekilde yapılmasını sağlanmıştır.