KOS | Ana Menü
KOS Logo KOS Logo

Tesislerimiz

SU ARITMA VE İŞLETME TESİSİ

KOS Bölgesi Müdürlüğü kurumsal ilkeleri arasında çevrenin ve doğal kaynakların korunması ve verimli kullanılması öncelikli olarak yer almaktadır.

Bölgemizin içme ve kullanma suyu ihtiyacı şehir şebekelerinden sağlanmaktadır.

Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Su Arıtma ve İşletme Tesisi şehir şebekelerinden temin ettiği içme ve kullanma suyunu ileri teknolojiler kullanarak arıtmakta ve katılımcılarımızın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamaktadır.

2006 yılında kurulan ve kapasitesi 6.600 M3/Gün olan ilk tesisimize ek olarak Eylül 2015 yılında devreye alınan ve kapasitesi 11.600 M3/Gün olan 2. tesisimizle beraber toplam kapasitemiz 18 Bin 200 M3’e ulaşmıştır.

Su Arıtma ve İşletme Tesisimiz; Karışık Yataklı Aktif Karbon (Kum Filtresi),Ultra Filtrasyon, Reverse Ozmoz (Ters Ozmoz) ve        Nano Filtrasyon ünitelerinden oluşmaktadır.

Tesisimizde TSE standartlarında 1. sınıf kalitede su temin edilmektedir.

Su Arıtma ve İşletme Tesisimizde modern teknoloji ile donatılmış laboratuvarlar bulunmakta ve konusunda uzman teknik personellerimiz hizmet vermektedir.  Numune alma sıklıkları ve analiz yöntemleri Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliğinin ilgili güncel hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilmekte ve su örnekleri akredite kuruluşlar tarafından analiz edilmektedir.